В Україні проводяться земельні аукціони

Тендер на землю – це хороший шанс придбати сільськогосподарську землю за ринковою ціною, за прийнятною ціною та розпочати чи створити свій бізнес. Для участі в аукціонах потрібно зареєструватися на легальному сайті, скажімо, на Українській універсальній біржі та внести реєстраційний внесок.

Регрес прогнозованих цін на земельні ділянки сільськогосподарського призначення, а також на їх оренду – це явища, які в результаті отримали відсутність ринку землі. Купівлю або оренду землі можна буде здійснювати в режимі реального часу в системі Prozorro.Sale. Це відноситься до земель, що знаходяться на балансі держави. Але наразі ці аукціони проводяться у Держгеокадастрі.

Загалом, створене бізнес-середовище було зручним лише для керівників підприємств, які звикли робити відкати та подарунки. Щоб «подякувати» высокопоставленному особі, вони здійснювали незаконний продаж під виглядом оренди. І мораторію дотримувалися лише ті фермери, які змирилися з великою діяльністю. Водночас його скасування дасть змогу сільськогосподарським товаровиробникам розумно вкладати кошти в ділянки та заробляти більше грошей, на них будуть дозволені власники землі. Таким чином, початок ринку землі різко позитивно змінить вектор розвитку сільського господарства.

Земельний аукціон – особливості процедури на Prozorro

Масштабним етапом економічного становлення України є передмова функціонування продажу земель через аукціон, від того факту, що сільськогосподарські землі в нашій країні становлять щонайменше 60% території України. Останні 20 років власники землі не могли вільно володіти своїм майном. Вони не мали права не лише укладати договори купівлі чи продажу, а й змінювати ділянки чи використовувати їх як заставу для банку. Внаслідок цих обмежень ситуація в аграрному секторі погіршилася.

Останній закон передбачає проведення земельних аукціонів в Інтернеті, які розпочалися з 01 липня 2021 року. На цю подію українців знадобилося більше десятка років. Це відкриє нові перспективи як для фермерів, так і для великих виробників сільськогосподарської та сільськогосподарської продукції https://www.uub.com.ua/rus/presscenter/novosti-birzhi/zemelnye-torgy-kogda-startuyut-y-kak-budut-prohodyt/.

Нещодавно було прийнято Закон № 2195, який регулює розміщення лотів для земельних аукціонів в Інтернеті, тобто в системі продажу Prozorro. Це вплине не тільки на продаж присадибних ділянок, але і на ймовірність оренди державної землі. На ухвалення закону вийшли 272 народні депутати.