Отримання права на оренду землі в форматі аукціону ПроЗорро

Для того, щоб отримати можливість орендувати земельну ділянку з метою забудови або ж ведення на ній сільськогосподарської діяльності, потрібно попередньо ознайомитися з тим, як це потрібно правильно робити. Один з важливих пунктів, який залишається незмінним незалежно від того, про який аукціон йде мова – це важливість системи ПроЗорро.

Це означає, що для участі в торгах з оренди земельної ділянки, вам все ж потрібно перейти до системи ПроЗорро і серед всіх акредитованих електронних майданчиків обрати якийсь один ресурс. Головний критерій, який варто брати за основу – це зручність. Всі акредитовані майданчики перевірені, тому в їх надійності не повинно бути навіть мінімальних сумнівів.

На сьогодні, для участі в торгах достатньо мати українське громадянство та впевнитися в тому, що ви відповідаєте всім вимогам, що прописані в конкретному лоті на аукціоні. Для більш детального ознайомлення з основами таких торгів та переглянути реальні лоти з земельними ділянками, вам достатньо перейти за посиланням https://a7d.com.ua/novini/55630-persh-200-aukconv-z-prodazhu-ta-orendi-zeml-vdbudutsja-uzhe-u-listopad.html.

Як проходять аукціони з оренди земельних ділянок на аукціонах?!

Одна з переваг самого формату – це вільний доступ всіх бажаючих до процедури. Це означає, що спостерігати за такими аукціонами можуть навіть незареєстровані користувачі і для цього їм навіть не потрібно виконувати ніяких додаткових умов в вигляді реєстрації та інших схожих процедур.

Згідно нещодавно прийнятого закону про відкритий ринок землі, було дозволено продавати та здавати в оренду не лише звичайні земельні ділянки, але й паї. Варто зауважити, що на сьогодні їх частка в Україні складає близько 27.7 мільйонів гектарів, що є більш ніж серйозним показником. Земельні паї – це ті ділянки землі, що були отриманні людьми, які працювали в колгоспах до того моменту, як Україна стала незалежною. Відповідно, саме на ці ділянки було накладено мораторій, який 1-го липня 2021-го року було успішно знято.

Якщо більш детально ознайомитися з рішеннями, що були прийняті верховною радою країни, то можна загострити увагу на двох основних моментах, які є досить цікавими:

  • Окрім продажу дозволяється проводити й аукціони з оренди сільськогосподарських земель в електронному вигляді;
  • Угіддя, які довгий час знаходились під керуванням держави й активно не використовувалися, переходять у власність територіальних громад.

Варто зауважити, що лише в 2024-му році право на придбання або оренду такого майна зможуть отримати юридичні особи. Наразі, це можуть робити лише фізичні особи, які в той же час є громадянами України і не мають ніяких зв’язків з іноземними організаціями. Також, є обмеження і стосовно обсягів земельної ділянки, яку можна придбати. Наразі, максимально допустимий поріг – це 100 гектарів, який буде збільшено до 10 тисяч уже в 2024-му році.

Для того, щоб стати учасником в таких аукціонах, достатньо знайти цікавий лот на електронному майданчику й пройти реєстрацію, шляхом підготовки своєї заявки з пропозицією. Далі, серед всіх отриманих заявок обираються ті, що відповідають вимогам і саме ці учасники протягом 3-х раундів мають змогу підвищувати свої пропозиції, доки серед них не буде обрану одну, яка є найбільш економічно вигідною.

Чи можна орендувати землю іноземцям

До того, як було впроваджено закон про відкритий ринок землі, іноземні організації знаходили методи, як можна купувати земельні ділянки або ж хоча б мати до них певне відношення. Починаючи з 1-го липня 2021-го року, система змінилась і одним з важливих пунктів для участі в земельних торгах стала умова про те, що учасниками можуть бути лише громадяни України.

Коли говориться про заборону брати участь в торгах іноземцям, це стосується не лише фізичних осіб, але й юридичних. Тобто, ніякі організації або ж компанії не мають права подавати свої заявки на участь в торгах й претендувати на взяття українських земельних ділянок в оренду.

Варто зазначити, що кінцеве право все ж остається за українським народом. Згідно з прийнятого закону, дозвіл на продаж землі іноземцям може бути надано лише в тому випадку, якщо за це проголосує більшість людей на всеукраїнському референдумі.

Що потрібно знати про формування вартості за оренду землі

Тут варто нагадати, що оренда – це не купівля земельної ділянки і мова може йти лише про щомісячну суму, яку повинен сплачувати орендатор.

Що стосується визначення цього показника, то це вже залежить від того, які умови будуть запропоновані учасниками аукціону. Система автоматично обирає найбільш вигідну пропозицію тому вартість за оренду земельного наділу може досить вагомо коливатися в великому діапазоні.